טריקים ליצירת פרופיל לינקדאין שלא ניתן להתעלם ממנו – חלק א

LVP JOBS
LVP JOBS

אני לא יודעת אם אתם יודעים או שלא, אבל כיום, כל מחפש עבודה חייב פרופיל לינקדאין מקצועי. העולם שלנו הופך ליותר ויראלי. לרוב, לפני שפונים אלייך בהודעה אישית, מסתכלים על פרופיל הלינקדאין שלך. ברגעים אלה ממש אתן לכם טיפים שמשמעותית יגדילו את אחוזי החיפוש אחר הפרופיל שלכם.

טריקים ליצירת פרופיל לינקדאין שלא ניתן להתעלם ממנו
טריקים ליצירת פרופיל לינקדאין שלא ניתן להתעלם ממנו

תמונת פרופיל לינקדאין מייצגת – ועדכנית

הדבר הראשון והמשמעותי ביותר הוא תמונת הפרופיל שאתם בוחרים. התמונה שלכם כה חשובה בלינקדאין, הרבה יותר ממה שאנשים מתארים לעצמם. לכן, אם התמונה שלכם היא תמונה ישנה מאוד (לדוגמא, תמונה שצולמה לפני 20 שנה בחתונה או כתמונת מחזור), זה הזמן לעדכן אותה לתמונה מייצגת את ההווה. אתם רוצים שהתמונה תהיה מקצועית, אך מצד שני, חשוב שהתמונה תייצג אתכם כמי שאתם כיום. אם אתם בעלי משקפים, רצוי שהתמונה שלכם תהיה עם משקפיים, אם לאחרונה עשיתם תספורת וצבעתם את שערכם לבלונדיני, חשוב שהתמונה תהיה תואמת את התספורת.

הסיבה לחשיבות של תמונת פרופיל מעודכנת הינה שאם אתם הולכים לראיון עבודה, או מנגד הולכים לאירוע נטוורקינג, חשוב מאוד שאנשים שמחפשים אותך גם יזהו אותך. אם תמונת הפרופיל שלך אינה מייצגת את המציאות, הסיטואציה עלולה להיות מביכה עבור המראיינים שלא יזהו, ובנוסף אם מדובר באירוע, אנשים שרוצים לעשות אתך עסקים עלולים לא לזהות אותך, וכך תפסיד עסקאות ולקוחות פוטנציאלים.

חשוב להדגיש – תמונת הפרופיל צריכה להיות מקצועית ומייצגת. אתם לא חייבים ללכת לצלם מקצועי, אבל כן מומלץ לשים תמונה מכנס אם יש, תמונה בלבוש הולם ומייצג. לא לשים תמונות חתוכות, או תמונות עם בירה ביד ובילוי עם החברים.

הוסיפו לכותרת משפט ערך המאפיין את מי שאתם ומה שאתם מביאים אתכם

הדבר השני בחשיבותו הוא הכותרת  (head line) שבעצם מייצגת את מי שאתה. אנשים נוטים להמעיט בחשיבות של הכותרת, אך צריך לזכור שמיד לאחר התמונה, הכותרת היא הדבר השני שאנשים רואים וקוראים כאשר הם בודקים את פרופיל הלינקדאין שלך. פה יש לך את ההזדמנות לתאר את התפקיד שלך, לתאר מה אתה עושה.

העצה שלי פה היא בנוסף לכותרת, תוסיפו משפט ערכי לדוגמא "מנהל משאבי אנוש – עוזר למצוא כישרונות לכל עסק" או יועץ ארגוני – תוסיפו את המשפט "עוזר לכל בעלי עסקים למקסם רווחים ולפעול ביעילות". זה באמת מדבר על מי שאתה ומה שאתה עושה. המשפט מעורר התפעלות בקרב אנשים, שאכן ישאלו את עצמם "וואו, מעניין איך הוא עושה את זה, בטוח הוא יוכל לעזור לי".  תוסיפו משפטים שמסבירים את היתרונות שאתם מביאים אתכם. תשתמשו בהזדמנות להוסיף ערך המייצג את מי שאתם – באמת שזאת הזדמנות נהדרת.

בקשו מחברים וקולגות לרשום עליכם המלצה חמה

השלישי הוא המלצות (recommendations) – המלצות בלינקדאין הן כה חשובות, ומשום מה פחות נותנים להן דגש. צריך לזכור, כאשר אנשים רואים המלצות של אנשים אחרים, פירוש הדבר שאתה בחור אמין שאנשים לא מהססים להמליץ עלייך. אנשים בטבעם לא יתקשו לבטוח בדברים שאתה אומר, אך כאשר הם יראו שמישהו אחר ממליץ עלייך, הם יסמכו יותר על אמינותך.

לכן, אל תהסס לבקש מלקוחות, מקולגות, מהמנהלים שאתה עובד איתם או עבדת איתם בעבר ומפרטנרים לכתוב עלייך המלצה חמה. אם אתה מקבל המלצה שאינה אידאלית, אתה תמיד יכול להחזיר לכותב את ההמלצה ולהגיד לו "תודה רבה על ההמלצה החמה, אני מעריך זאת מאוד (תמיד להיות חיוביים בתחילת המשפט), האם אתה יכול להוסיף להמלצה ולהדגיש את העבודה שעשינו ביחד, או את הכישורים שלי?"

בנוסף, לינקדאין כרשת חברתית מאפשרת לך לשחק עם ההמלצות, כך שאם ישנה המלצה שמאוד ממוקדת ומתארת את כישורייך שאתה רוצה להדגיש, אתה יכול להזיז את ההמלצה הספציפית כלפי מעלה. זה מאוד חשוב ועוזר כי אם אתה נפגש עם לקוח פוטנציאלי או עם אתה מחפש עבודה בתחום מסוים, ההמלצות עם הכישורים הספציפים יכולים להיות יתרון אדיר לעומת מתחרים. מנגד אם ישנה המלצה שאתה פחות מרוצה ממנה, אתה יכול להוריד את ההמלצה לסוף.

בפעם הבאה תקבלו עוד טיפים אשר מגדילים את החיפוש בלינקדאין.

 

מחפשים עבודה בעולמות האונליין? השאירו פרטים ונחזור עם משרות חמות בתעשייה:

  About לירון ורסנו פרץ Liron Versano Perez 137 Articles
  LVP JOBS חברת השמה מובילה בתחום ההייטק, Ad Tech והדיגיטל. במסגרת שירותינו: כתיבה ועריכה של קורות חיים בעברית ובאנגלית הכנה ממוקדת ומקצועית לראיונות עבודה ולמבדקי הערכה ליווי אישי גם בתהליך המשא ומתן, עד לחתימת החוזה השאיפה שלנו היא להתאים בין מועמדים איכותיים שרוצים להתקבל ולעבוד במקומות איכותיים. אנו נותנים ליווי צמוד ומקצועי, כנות ושקיפות לאורך כל הדרך. תכנון קריירה בעולמות ההייטק, Ad Tech והדיגיטל.

  Be the first to comment

  Leave a Reply

  כתובת האימייל שלך לא תפורסם


  *