איך תמצא את העבודה הבאה שלך באמצעות לינקדאין??

LVP JOBS
LVP JOBS
איך תמצא את העבודה הבאה שלך באמצעות לינקדאין??
איך תמצא את העבודה הבאה שלך באמצעות לינקדאין??

במאמרים הקודמים דיברתי על טריקים שיעזרו לכל מחפש עבודה להגדיל את כמות הפניות שהוא מקבל דרך אתר לינקדאין. כאן אראה איך משתמשים בלינקדאין, הרשת החברתית עסקית הגדולה בעולם, ככלי למציאת העבודה הבאה שלכם.

איך תמצא את העבודה הבאה שלך באמצעות לינקדאין?

וודאו שהפרופיל שלכם אכן משדר את המסר הנכון, ושתמונת הפרופיל שלכם מייצגת  את דמותכם:

המלצתי היא לקחת דף נייר ולרשום אפיון על עצמך – איך אתה רואה את עצמך, איך אתה רוצה שהסביבה תראה אותך ומה מאפיין אותך. לאחר שתסיים את האפיון, תן לאנשים שאתה מכיר ומכבד את דעתם תמונה שאתה חושב שמייצגת אותך, ואת דף האפיון. שאל לדעתם – האם התמונה אכן מייצגת את המאפיינים שרשמת. טיפ זה חשוב משתי סיבות עיקריות – הראשונה שאכן תשים תמונה המותאמת למה שאתה רוצה להביע, והשנייה שכאשר אתה רושם על עצמך מה אתה חושב, נעשה סדר בראש. בנוסף, אם תרצה בזאת או שלא, אנשים בטבעם שופטים ומחליטים לרוב אם ליצור קשר על פי תמונת פרופיל, אם תמונת הפרופיל משדרת את המסר הנכון, יעברו על הפרופיל שלכם.

אזור ההצגה שלכם, מי אתם (summary)

הדבר השני שאני רוצה להדגיש הוא אזור ההצגה שלכם, מי אתם (summary). זוהי הזדמנות פז להצגה אישית, וזה המקום שלכם "למכור" את עצמכם. אתם צריכים לתאר את הכישורים שלכם ואת התפקיד, ובנוסף, להדגיש הישגים  שלכם.

חפשו והתחברו לאנשים מעניינים שאינם הסביבה הקרובה שלכם

הדבר השלישי שאני רוצה שתעשו הוא לחפש ולהתחבר לאנשים מעניינים שאינם הסביבה הקרובה שלכם. חשוב להוסיף אנשים שאתם מכירים על מנת לראות חברים פוטנציאלים שלהם, אבל יותר חשוב שתרחיבו את מעגל המכרים שלכם. חפשו לצרף אנשים בעלי השפעה בסביבה שבה אתם נמצאים, לדוגמא מנהלי משאבי אנוש בחברות מובילות, בעלי עסקים שאתה מעוניין לעבוד בעסק שלהם, מובילי דעה בתחומים שמעניינים אותך וכדומה. מומלץ מאוד לשלוח הודעות אישיות לכל אדם שאתה שולח לו הצעת חברות, בהודעה האישית לכתוב למה אתם מעוניינים להתחבר אליו, האם יש לכם תחומי עניין משותפים? חברים משותפים? אם האדם יצר מצגות מעניינות – תחמיאו לו.

הורידו את האפליקציה של לינקדאין לפלאפון האישי

הטיפ הרביעי שאני אשמח שתבצעו הוא להוריד את האפליקציה של לינקדאין. הדבר נשמע כה בנאלי אבל תתפלאו כמה הורדת האפליקציה תקדם את החיפוש שלכם אל המטרה הנשגבת – חיפוש העבודה. כאשר האפליקציה מוטמעת בפלאפון והאתר נגיש, הכניסה שלכם לאתר תכפיל את עצמה, ובנוסף תוכלו לקבל התראות על עבודות אופציונליות שמתאימות לכישורים שלכם. אני חושבת שאתה חייב להתמקד בבניית קשרים אישיים בלינקדאין, וראיונות עבודה יגיעו בהתאם.

הדבר הנהדר ברשת החברתית לינקדאין הוא "ששמך הולך לפנייך"

ככל שהפעילות שלכם ברשת תהיה גדולה יותר, כך תעלו בדירוג בתוצאות החיפוש, ואנשים יכירו אתכם. אנשים יכירו אתכם לפי מה שאתם רוצים שיראו וידעו. לדוגמא אם אתם מחפשים משרה הקשורה לתחום של מכירות, תרשמו את הניסיון המעשי שלכם, את שם החברות שעבדתם בהם, תבקשו מהבוסים הקודמים שלכם לרשום עליכם המלצות, מקולגות שעובדים איתך בחיי היומיום, ושבהמלצות ידגישו כישורים ומושגים הקשורים לתחום שלך (מילות מפתח רלוונטיות). ככל שאנשים בעלי תפקידי מפתח ימליצו עלייך, כך הפרופיל שלך יראה הרבה יותר מקצועי ואמין, והפניות אלייך יהיו מרובות.

 

מחפשים עבודה בעולמות האונליין? השאירו פרטים ונחזור עם משרות חמות בתעשייה:

  About לירון ורסנו פרץ Liron Versano Perez 137 Articles
  LVP JOBS חברת השמה מובילה בתחום ההייטק, Ad Tech והדיגיטל. במסגרת שירותינו: כתיבה ועריכה של קורות חיים בעברית ובאנגלית הכנה ממוקדת ומקצועית לראיונות עבודה ולמבדקי הערכה ליווי אישי גם בתהליך המשא ומתן, עד לחתימת החוזה השאיפה שלנו היא להתאים בין מועמדים איכותיים שרוצים להתקבל ולעבוד במקומות איכותיים. אנו נותנים ליווי צמוד ומקצועי, כנות ושקיפות לאורך כל הדרך. תכנון קריירה בעולמות ההייטק, Ad Tech והדיגיטל.

  Be the first to comment

  Leave a Reply

  כתובת האימייל שלך לא תפורסם


  *