מהו תפקיד ה Sales Manager בדיגיטל?

LVP JOBS
LVP JOBS

בשנים האחרונות, הפך פרסום באינטרנט לכלי יעיל ואפקטיבי בעולם הפרסום, תוך שהוא נוגס בפלח השוק של הפרסום המסורתי – עיתונות, שלטי חוצות, טלוויזיה וכדומה. עולם חדש זה הביא עמו מגוון תפקידים חדשים לשוק, ביניהם תפקיד חשוב ומשמעותי מאוד לארגון – תפקיד מנהל מכירות (Sales Manager).

מיהו מנהל המכירות (Sales Manager)?  

מנהל מכירות, סיילס מנג'ר (Sales Manager), ביז דב (Biz Dev) ועוד, הם שמות של אדם האחראי על הבאת מפרסמים. כאשר מגויס מפרסם חדש לארגון, הוא עובר לידיו המסורות של מנהל תיק לקוח, וביחד הם מתכננים קמפיין ומתקצבים אותו. לאחר תכנון קמפיין ואפיון קהל יעד, אחראי המדייה באייר להביא מדייה בהתאם לקמפיין.

מהו תפקיד ה Sales Manager בדיגיטל?

מהו תפקיד ה Sales Manager בעולם הפרסום אונליין?
מהו תפקיד ה Sales Manager בעולם הפרסום אונליין?

ההגדרה היבשה של "מנהל מכירות" היא לגייס מפרסמים שישלמו על השירותים של החברה. בפועל, מנהל המכירות חייב להיות מצוין בניהול משא ומתן עם רקורד מוכח של יעדי מכירות, ומחובתו להכיר מגמות פרסום בעולם הדיגיטל והאונליין. בנוסף עליו להיות כשרוני, בעל אינטליגנציה גבוהה וכישורים יוצאי דופן.

מנהל מכירות חייב לדעת איך להציג למפרסמים את היתרונות שבעולם האונליין: צמיחה פוטנציאלית, הוצאות מופחתות, תקשורת אלגנטית, שליטה טובה יותר בתוצאות הקמפיין, שירות לקוחות משופר, והכי חשוב – יתרון תחרותי אל מול המתחרים.

שיווק באינטרנט, בשונה משיווק מסורתי, כולל מגוון רחב של אלמנטים שיווקיים בשל היותו חסר גבולות פיזיות. מפרסמים רבים עוברים לפרסם באינטרנט מוצרים שונים כיוון שישנה הבנה היום שפרסום יכול להיות ממוקד ולהביא תוצאות גבוהות מגדר הרגיל, וישנן שיטות פרסום שהמפרסם בוחר – ברנדינג ופרפורמנס.

איך מנהל מכירות (Sales Manager) פועל כדי ליישם את התפקיד?

מנהל מכירות חייב לדעת ליצור הזדמנויות מכירה חדשות עם לקוחות חדשים אסטרטגיים, לנהל צינור מכירות מתמשך (Pipeline), להכיר את השמות החמים בתעשייה ואת הפיתוחים הטכנולוגיים, לדעת איך לגשת ללקוחות גלובליים מכל העולם (לדוגמא לקוחות מסין מתנהגים בצורה שונה מלקוחות בארצות הברית), לברר על כנסים מעניינים אשר שם נמצאים הלקוחות, ליזום פגישות עסקיות – לראות ולהיראות.

בנוסף מנהל מכירות הישגי בעולם האונליין והדיגיטל צריך להשיג יעדים אשר הוא מציב לעצמו מראש, להיות יזם ובעל ראש גדול, דבר המתבטא בקשר אישי עם לקוחות ולהבין אותם – מצד אחד לבצע תיאום ציפיות עם המפרסמים, ומצד שני להוביל אותם בדרך שהוא מתווה עבורם, בהתאם לאסטרטגיה של החברה אותה הוא מייצג.

 

מחפשים עבודה בעולמות האונליין? השאירו פרטים ונחזור אליכם עם משרות חמות בתעשייה:

  About לירון ורסנו פרץ Liron Versano Perez 137 Articles
  LVP JOBS חברת השמה מובילה בתחום ההייטק, Ad Tech והדיגיטל. במסגרת שירותינו: כתיבה ועריכה של קורות חיים בעברית ובאנגלית הכנה ממוקדת ומקצועית לראיונות עבודה ולמבדקי הערכה ליווי אישי גם בתהליך המשא ומתן, עד לחתימת החוזה השאיפה שלנו היא להתאים בין מועמדים איכותיים שרוצים להתקבל ולעבוד במקומות איכותיים. אנו נותנים ליווי צמוד ומקצועי, כנות ושקיפות לאורך כל הדרך. תכנון קריירה בעולמות ההייטק, Ad Tech והדיגיטל.

  Be the first to comment

  Leave a Reply

  כתובת האימייל שלך לא תפורסם


  *