ספר לי על עצמך – איך עונים על השאלה בראיון העבודה ומשאירים רושם חיובי?

LVP JOBS
LVP JOBS

השאלה הכי נפוצה בראיונות עבודה בכלל ובראיונות עבודה בחברות אונליין ודיגיטל בפרט, היא השאלה "ספר לי על עצמך". איך עונים על שאלה שעולה בתשעים אחוז מהראיונות? האם להתחיל בפן האישי? בפן המקצועי?עד לאן להגיע מקובל להגיע? עד הילדות?

מועמדים רבים לא יודעים איך לענות על השאלה ומתחילים לנאום נאומים ארוכים ומייגעים, והמראיינים מאבדים קשב. בנוסף, אם אתה לא יודע איך להציג את עצמך, לא משנה כמה קורות החיים שלך מרשימים, ככל הנראה שלא תתקבל למקום העבודה.

אז איך עונים על השאלה ספר לי על עצמך, ומשאירים רושם חיובי?

ספר לי על עצמך - איך עונים על השאלה בראיון העבודה ומשאירים רושם חיובי?
ספר לי על עצמך – איך עונים על השאלה בראיון העבודה ומשאירים רושם חיובי?

כאשר מראיין מבקש ממך לספר על עצמך, הוא לא מצפה ממכם ללכת יותר מדיי אחורה, אלא להתמקד במקום העבודה האחרון. אם התפקיד הקודם גם הוא רלוונטי, מומלץ לתאר אותו אבל בקצרה.

החל את התשובה בפן המקצועי, ותציג את עצמך בהתאם לתפקיד שאתה מתראיין אליו, ואיך הניסיון שלך מהתפקיד הקודם מתאים בול לתפקיד אליו אתה מתראיין. עדיף שהתשובה תהיה קצרה וחיובית ככל האפשר, שתכלול הישגים שביצעת, תכונות חיוביות שמאפיינות אותך ודוגמאות.

זכור, אם הוזמנת לראיון, ככל הנראה שהכישורים שהצגת בקורות החיים מתאימים.

מומלץ לא לנדב פרטים שלא נשאלת לגביהם כמו אנשים שלא הסתדרת עמם, בעיות שחווית, מספרים ונתונים ממקום העבודה הקודם (נראה לא טוב בעייני המראיין מהחברה החדשה).

טיפ קטן הוא לעשות מחקר מקיף לגבי החברה שזימנה אותך לראיון על ידי שימוש בלינקדאין – תדע מי האנשים שמראיינים אותך, לאיזה תפקיד אתה מתראיין,מה היתרונות של החברה לעומת המתחרים (תדע גם את החסרונות בשביל להחליט האם אתה מעוניין להתקבל לשם בכלל) וכדומה. כאשר אתה מראה בקיאות וידע לעומת מתחרים, זוכרים אותך יותר.

טיפ נוסף זה לא ללכת לראיון עבודה ולהגיד "יהיה טוב" – תתכוננו ותכינו את עצמכם, השאלה הזאת נראית שאלה פשוטה, אבל בעצם זוהי שאלה מורכבת שמהווה "כרטיס ביקור" להתאמתכם לארגון. אני ממליצה לשבת לפני ההגעה לראיון, לכתוב על דף בקצרה את מה שעשית בתפקיד הקודם, ולשנן, חשוב שתדע להציג את עצמך במקצועיות.

זכור – קבלה לעבודה זה בידיים שלך!

מחפשים עבודה בעולמות האונליין? השאירו פרטים ונחזור אליכם עם משרות חמות בתעשייה:

  About לירון ורסנו פרץ Liron Versano Perez 137 Articles
  LVP JOBS חברת השמה מובילה בתחום ההייטק, Ad Tech והדיגיטל. במסגרת שירותינו: כתיבה ועריכה של קורות חיים בעברית ובאנגלית הכנה ממוקדת ומקצועית לראיונות עבודה ולמבדקי הערכה ליווי אישי גם בתהליך המשא ומתן, עד לחתימת החוזה השאיפה שלנו היא להתאים בין מועמדים איכותיים שרוצים להתקבל ולעבוד במקומות איכותיים. אנו נותנים ליווי צמוד ומקצועי, כנות ושקיפות לאורך כל הדרך. תכנון קריירה בעולמות ההייטק, Ad Tech והדיגיטל.

  Be the first to comment

  Leave a Reply

  כתובת האימייל שלך לא תפורסם


  *