ספר לי על החולשות שלך – איך עונים על השאלה בראיון העבודה ומשאירים רושם חיובי?

LVP JOBS
LVP JOBS

השאלה השנייה הנפוצה ביותר בראיונות העבודה בעולם האונליין והדיגיטל, אחרי השאלה ספר לי על עצמך, היא השאלה ספר לי על החולשות שלך. שאלה זאת נשאלת בכמה וארסיות, לדוגמא "אם הייתי מדבר עם הבוס שלך, מה הוא היה אומר שהחולשות שלך?" או "מהם החסרונות שלכם שקולגות היו מציינים אם היינו שואלים אותם?"

חשוב להבין שכאשר מגייס שואל את השאלה, הוא מנסה לגלות האם קיימת בעיה שעלולה לצוץ במהלך העבודה, איזשהו קושי או אתגר שעלול להכשיל אותך.

ספר לי על החולשות שלך – איך עונים על השאלה בראיון העבודה ומשאירים רושם חיובי?
ספר לי על החולשות שלך – איך עונים על השאלה בראיון העבודה ומשאירים רושם חיובי?

מחפשי עבודה רבים מתקשים לענות על השאלה הזאת, הם מפחדים שהמראיין לא ירצה להעסיק אותם. אני חושבת שמודעות לחסרונות שלכם הוא יתרון! אל תשכחו שכבני אדם, לכולנו יש חסרונות, כולל למראיין.

להגיד תשובה כמו "אין לי חסרונות" היא לא אמינה, אלא להיפך, היא גורמת למראיין לחשוב שאתה אדם שלא מודע לעצמו, או לא מעוניין לשנות פגמים. אם תציגו את עצמכם כמושלמים, ולא תציגו תכונות שליליות, האמינות שלכם תיפגע.

 איך עונים על השאלה ספר לי על החולשות שלך?

הטיפ הוא להתחיל בתכונה חיובית שלכם, להמשיך בתכונה השלילית ולסיים במסקנה חיובית שהסקת.

שימו לב שחשוב לתכנן מראש, ולא "לשלוף שפן מהכובע". התשובה צריכה להיות מוכנה, כיוון שגם כאשר בוחרים להציג תכונה שלילית, היא עדיין צריכה להיות תכונה בונה שאפשר לשפר אותה.

כאשר מראיין שואל שאלה על החולשות, הוא רוצה להבין מי האדם שמולו. כאשר הוא שואל על חולשה, הוא מצפה לשמוע מה שיש לך מודעות לחולשות שלך, שאתה יודע להתמודד עם החולשות, ויוצא מחוזק ומלומד ועם פתרון. חשוב לשמור על חיוביות ולא לתת לחולשות להוריד אתכם.

דוגמא למענה על השאלה ספר לי על החולשות שלך

במקום עבודה הקודם שלי לקחתי על עצמי הרבה משימות, כיוון שאני אוהבת לעזור לצוות. היה חודש אחד שבעקבות עזרה לחברי צוות לא הגעתי ליעדים האישיים שלי, מה שפגע בבונוס שקיבלתי. מהמקרה הזה למדתי שאפשר לעזור ואף רצוי, ומנגד לדעת להציב גבולות, ולדעת להתנהל נכון עם הזמן.

התשובה כאן בנויה משילוב – התחלתי בתכונות חזקות ( לקחתי על עצמי הרבה משימות, אוהבת לעזור לחברי צוות), המשכתי מהתכונה השלילית (לא הגעתי ליעדים אישיים, משמע לא התנהלתי נכון עם זמנים), וסיימתי עם מסקנות בונות להמשך העבודה (למדתי להציב גבולות ולהתנהל נכון עם הזמן).

טיפ חשוב מאוד – כאשר עונים על תשובה מסוג זה, נסו להימנע מתכונות בנאליות כמו פרפקציוניזם, גם אם אתם בטוחים שאתם כאלה. מועמדים רבים עונים שהם כאלה, וזכרו שמראיינים מנסים לאתר מועמדים מעניינים שיזכרו אותם. תמיד נסו להתבלט מעל מועמדים אחרים.

טיפ נוסף, התאימו את התכונות השליליות למקום העבודה. אם אתם מתראיינים למשרה של מכירות, תימנעו מלהגיד שאתם לא אוהבים לדבר עם אנשים, או לחילופין ביישנים, אם זאת משרה שדורשת שיתוף פעולה ציוותי, אל תגידו שאתם פועלים יותר טוב לבד.

זכרו – חשוב שתדעו מול מי הריאיון יתבצע, ותנסו לנחש "מה הוא מצפה ממכם לענות".

 

מחפשים עבודה בעולמות האונליין? השאירו פרטים ונחזור אליכם עם משרות חמות בתעשייה:

   

  About לירון ורסנו פרץ Liron Versano Perez 137 Articles
  LVP JOBS חברת השמה מובילה בתחום ההייטק, Ad Tech והדיגיטל. במסגרת שירותינו: כתיבה ועריכה של קורות חיים בעברית ובאנגלית הכנה ממוקדת ומקצועית לראיונות עבודה ולמבדקי הערכה ליווי אישי גם בתהליך המשא ומתן, עד לחתימת החוזה השאיפה שלנו היא להתאים בין מועמדים איכותיים שרוצים להתקבל ולעבוד במקומות איכותיים. אנו נותנים ליווי צמוד ומקצועי, כנות ושקיפות לאורך כל הדרך. תכנון קריירה בעולמות ההייטק, Ad Tech והדיגיטל.

  Be the first to comment

  Leave a Reply

  כתובת האימייל שלך לא תפורסם


  *