עשה ואל תעשה במהלך ראיון עבודה לחברת דיגיטל

LVP JOBS
LVP JOBS

לא התפשרת, שלחת אינספור קורות חיים למקומות עבודה מעניינים בתקווה שיזמנו אותך לראיון עבודה, ולבסוף הגיע הטלפון המיוחל וזומנת להתראיין בארגון שרצית. מה עכשיו? איך עוברים ראיון עבודה בהצלחה? ישנם טיפים חשובים מאוד כיצד ניתן לעבור ראיון עבודה בקלות, ולהשאיר חותם בקרב מנהלות משאבי אנוש.

עשה ואל תעשה במהלך ראיון עבודה לחברת דיגיטל:

אל תציג את עצמך בצורה מהוססת 

כאשר המראיין מבקש ממך להציג את עצמך, הוא מצפה לשמוע עלייך בפן המקצועי בעיקר ולהבין את התאמתך לתפקיד אליו אתה מתראיין. הכן את הקרקע לפני על ידי הכנה של בריף קצר על עברך המקצועי בדגש על התפקיד האחרון שביצעת, ועל התאמתך לתפקיד הנוכחי אליו אתה מתראיין. הצג את עצמך בטון המביע ביטחון עצמי ואמונה שאתה מתאים לתפקיד. טון דיבור לא רציף ומהוסס, מביע חוסר ביטחון וחוסר בשלות.

אל תשדר תחושת חוסר ביטחון 

ישנה פעמים רבות תחושה של נחיתות המרואיין לעומת המראיין. חשוב מאוד – כאשר אתה מגיע לראיון עבודה, שב זקוף קומה, ידיים לצד הגוף, מבט ישיר למראיין, ונסה לחייך ולהיות רגוע ככל האפשר. זכור שהמראיין הוא אדם כמוך וגם הוא בעבר היה בראיון עבודה.

אל תדגיש חולשות וקשיים שלא לצורך

כל עוד לא שואלים אותך "מה החולשות שלך" – אל תנדב מידע לא חיוני. חשוב חיובי והיה חיובי. תאמין בעצמך והדגש חוזקות. אותו דבר לגבי נידוב מידע על הקשיים שלך כאשר לא נשאלת.יש הבדל בין שאלת "ספר לי על החולשות שלך" שהמראיין מצפה לשמוע ממך על איזשהו קושי שהתמודדת עמו והסקת ממנו לקחים בונים, לנידוב מידע כגון "אני מתקשה ב.. ולא אוהב לעשות את..".

אל תתאר ניסיון מקצועי באופן חלקי

כאשר אתה מתאר את הניסיון שלך והתאמתך לתפקיד אליו אתם מתראיין, התמקד בתיאור מלא של התפקיד הקודם שלך. חשוב שתתאר את הניסיון שלך בצורה עניינית ומקיפה, אך שים לב שאתה לא מגזים ומתאר בצורה ארוכה ומייגעת.

אל תגיע לראיון לא מוכן 

ברגע שאתה לא מתכונן לראיון, רואים את זה. מועמד שאינו מתראיין משדר חוסר ביטחון ולעיתים התשובות יהיו חלקיות ולא ממצות. כאשר אתה מוזמן לראיון עבודה, הכן את עצמך ותתכונן לשאלות ששואלים בדרך כלל לראיון.

אל תביע מוטיבציה נמוכה

אם אתה רוצה את התפקיד – הילחם עליו. הראה שאתה בעלי מוטיבציה גבוהה והוכח שאתה מוכן לעבוד קשה. זכור, אומנם על כל משרה שמתפרסמת בשוק העבודה יש עובדים רבים שמעוניינים. ועדיין, יש לך סיכוי גבוה לגבור על מתחרים. הסוד הוא הכנה ממוקדת לראיון עבודה.

 

מחפשים עבודה בעולמות הדיגיטל? השאירו פרטים ונחזור אליכם עם משרות חמות בתעשייה:

  About לירון ורסנו פרץ Liron Versano Perez 137 Articles
  LVP JOBS חברת השמה מובילה בתחום ההייטק, Ad Tech והדיגיטל. במסגרת שירותינו: כתיבה ועריכה של קורות חיים בעברית ובאנגלית הכנה ממוקדת ומקצועית לראיונות עבודה ולמבדקי הערכה ליווי אישי גם בתהליך המשא ומתן, עד לחתימת החוזה השאיפה שלנו היא להתאים בין מועמדים איכותיים שרוצים להתקבל ולעבוד במקומות איכותיים. אנו נותנים ליווי צמוד ומקצועי, כנות ושקיפות לאורך כל הדרך. תכנון קריירה בעולמות ההייטק, Ad Tech והדיגיטל.

  Be the first to comment

  Leave a Reply

  כתובת האימייל שלך לא תפורסם


  *