הצגה עצמית מול מראיין בחברת אונליין – איך לעשות זאת נכון

LVP JOBS
LVP JOBS

כיום, בעולם הגלובאלי שבו אנו חיים, מגוון תחומי המשרות הוא נרחב, ביניהן ניתן למצוא משרה חלקית, משרה מלאה, משרת סטודנט, משרת אם, משרה שעתית ועוד. בנוסף, סוגי העבודות נרחב אף הוא, עבודה עם השוק המקומי הלוקאלי, או אולי מול השוק הבינלאומי. השפע עצום אך דבר אחד חוזר על עצמו ברוב לרוב – השאלה בראיונות העבודה ספר לי על עצמך.כיום, רוב האנשים לא רוצים לעבוד, אבל רוב האנשים כן צריכים לעבוד! השאלה היא במה. כאן נכנס לתמונה הצגה עצמית אשר צריכה להתאים לסוג המשרה אשר אליה אתה מתראיין.

השאלה ספר לי על עצמך היא לרוב השאלה הראשונה בכל ראיון עבודה, והתשובה לשאלה זאת היא בעצם כרטיס הביקור שלך, הצגה העצמית שלך ומה אתה מביא לשלוחן

הצגה עצמית מול מראיין בחברת אונליין - איך לעשות זאת נכון
הצגה עצמית מול מראיין בחברת אונליין

בעיה שחוזרת על עצמה היא שאנשים לא יודעים להתאים הצגה עצמית לראיונות העבודה. לדוגמא, אם אתה מתראיין לחברה בינלאומית אשר אחת הדרישות היא אנגלית ברמה גבוהה מאוד הנושקת לרמת שפת אם, מומלץ מאוד לציין שהאנגלית שלך מצוינת. אם יש לך ניסיון עם קהל בינלאומי שתף גם בזה – תמיד חשוב להאדיר את עצמך מעל המתחרים ולהציג את היתרונות אשר אתה מביא.

מה שלא מומלץ לציין כשעונים על השאלה זה שהאנגלית שלך ברמה נמוכה, כיוון שבאותו רגע מבחינת מנהלת משאבי אנוש, ראיון העבודה נגמר ואתה יכול ללכת הביתה, גם אם היא לא תפסיק את הראיון באותו הרגע – תדע שהצ'אנס שקיבלת אבד.

הדבר תקף גם לניסיון, אם בדרישות כתוב שחובה ניסיון של מספר שנים בתחום ואין לך, הדבר לא פוסל אותך כי אתה יכול לציין את מה שכן עשית במהלך השנים שיכול להיות רלוונטי. אתה לא יכול לכפוף ראש ולהגיד אין לי ניסיון – וזהו. מנהלות משאבי אנוש רוצות לראות אנשים אמביציוזיים, אשר יודעים מה הם רוצים, ומוכנים להילחם על מנת להשיג את המטרות שלהם.

חשוב לזכור שכאשר נשאלת השאלה ספר לי על עצמך, המראיין לא מעוניין לשמוע על עברך כתינוק, וגם לא מה עשית בבית הספר היסודי, המראיין רוצה להכיר אותך ואת עברך המקצועי- אז חשוב שתהיה ממוקד – ומומלץ מאוד להתכונן לראיון העבודה לפני שניגשים בכלל לראיון.

הצגה עצמית צריכה להיות ממוקדת ומקצועית, לא יותר מדקה כאשר אתה מציין אבני דרך חשובות במסע שעברת במהלך השנים.

אם מדובר במשרה הראשונה שלך אפשר לציין זאת בראיון, ולא מומלץ להמציא עבר מקצועי. מה שכן רצוי זה לציין פעילויות התנדבותיות שעשית, ציונים שראויים לספר עליהם, או כל דבר אשר יבליט אותך מהמתמודדים האחרים, וייתן לך אופציה להיכנס לתפקיד, על אף חוסר הניסיון.

בנוסף, כאשר נשאלת השאלה, או שאלות אחרות, תמיד תזכור להסתכל ישירות לעיניים של המראיין, תשב בגב זקוף וראש מורם, ודבר בקול וביטחון שישמעו אותך. ככל שהנוכחות שלך תורגש בחדר, מה שאתה משדר למראיין יחדור, ויגרום לו לזכור אותך ולתעדף אותך על פני מתמודדים בעלי נוכחות נמוכה.

לסיכום, לפני שניגשים לראיון עבודה, מומלץ להתכונן כמו שצריך, כדי שההצגה העצמית שלך תהיה ממוקדת ובונה. ככל שתכיר את עצמך טוב יותר, התשובה לשאלה זאת תהיה ממוקדת יותר ותגרום לאנשים לזכור את מה שאתה רוצה שהם יזכרו.

 

מחפשים עבודה בעולמות האונליין? השאירו פרטים ונחזור אליכם עם משרות חמות בתעשייה:

  About לירון ורסנו פרץ Liron Versano Perez 137 Articles
  LVP JOBS חברת השמה מובילה בתחום ההייטק, Ad Tech והדיגיטל. במסגרת שירותינו: כתיבה ועריכה של קורות חיים בעברית ובאנגלית הכנה ממוקדת ומקצועית לראיונות עבודה ולמבדקי הערכה ליווי אישי גם בתהליך המשא ומתן, עד לחתימת החוזה השאיפה שלנו היא להתאים בין מועמדים איכותיים שרוצים להתקבל ולעבוד במקומות איכותיים. אנו נותנים ליווי צמוד ומקצועי, כנות ושקיפות לאורך כל הדרך. תכנון קריירה בעולמות ההייטק, Ad Tech והדיגיטל.

  Be the first to comment

  Leave a Reply

  כתובת האימייל שלך לא תפורסם


  *