יתרונות בחיפוש עבודה דרך פייסבוק

LVP JOBS
LVP JOBS
יתרונות בחיפוש עבודה דרך פייסבוק
יתרונות בחיפוש עבודה דרך פייסבוק

סיימת לימודים, והגיע הזמן לכבוש את העולם! לפני כן צריך לעשות צעד קטן ולמצוא את המשרה הראשונה שמתאימה לך ולכישורים שלך. איך עושים את זה? במיוחד לאור העובדה שאנו חיים בסביבה מאוד תחרותית, יש יותר מחפשי עבודה חסרי ניסיון מתפקידים, והתחרות קשה. 

קודם כל תחליט במה אתה רוצים לעבוד, לאחר מכן תבנה תיק עבודות (פרוטפוליו). אם אתה בתחילת הדרך ובעל מקצוע לדוגמא מעצב או מתכנת, תדע שניסיון לא חייב בהכרח להיות תעסוקתי – ניסיון פרוייקטאלי חשוב לא פחות. אם אתה רוצה להיות מפתח, תפתח אפליקציה מגניבה, אם אתה רוצה לעבוד בתפקיד QA- תעשה רשימה של באגים באתרים כמו פייסבוק או טוויטר, אפילו תמצא פרצה בבנק ותספר להם, אם אתה רוצה לעבוד במדיה חברתית, תפתח קבוצה בפייסבוק. הכי חשוב להראות יצירתיות, תחשוב מה אמור להיות המוצר שלך בתיק העבודות, ותשלח לינק למעביד פוטנציאלי. מעבידים כיום מעריכים עובדים עם יוזמה ויצירתיות.

לאחר שעשית את השלבים הבסיסיים, החלטת מה התפקיד שבו אתה רוצה לעסוק וגם באיזה חברה אתה מעוניין לעבוד – שלב חיפוש העבודה מתחיל. פה אני אסקור יתרונות בחיפוש עבודה דרך פייסבוק, איך עושים זאת נכון ולמה זה מומלץ.

יתרונות בחיפוש עבודה דרך פייסבוק – למה כדאי להתחיל בחיפוש דווקא ברשת החברתית? 

נראות ושקיפות –

כיום, בניגוד לעבר, ניתן לפנות למגייסים בצורה ישירה. אתה יכול לבדוק את הפרופיל של המגייס/ המעסיק שלך, וכך לברר לגבי חברים משותפים, תחביבים משותפים, אולי עבדתם באותו מקום לפני התפקיד הנוכחי וכדומה. זכור שגם המעסיק הפוטנציאלי יכול לראות את הפרופיל שלך, ולכן שים לב שהתמונת פרופיל שלך בפייסבוק מייצגת אותך בכבוד. בנוסף, ניתן לשלוח הודעה ישירה למגייס – הודעה אישית וממוקדת שבטוח תגיע אליו. שימו לב שההודעה לא חצופה מדיי או פושרית. שההודעה תהיה עניינית, תיצור חיבור אפילו לפני שליחת קורות חיים.

מידע נגיש לגבי משרות –

עדיין אני לא מספידה את לוחות הדרושים, אך כאשר מפורסמת מודעה בלוח דרושים, יתכן ולא יופיעו כל הפרטים, ואין עם מי להתייעץ. כשמחפשים עבודה דרך פייסבוק, בין אם זה דרך קבוצות או דרך פרופיל, אם יש מידע שחסר (עיר שהעבודה ממוקמת בה, שעות המשרה וכדומה) אפשר לרשום פוסט ולשאול פרטים- לרוב מקבלים באופן מיידי עם הפרטים החסרים.

חכמת המונים בפייסבוק-

פייסבוק היא רשת חברתית, ואנשים לרוב ישמחו לעזור ולתרום מניסיונם העשיר. אפשר לנצל את חכמת ההמונים בקבוצות בפייסבוק, להתייעץ איתם ולערוך דיונים על חברות שכדאי לעבוד בהם, תארים שכדאי ללמוד וכדומה. אפשר לשאול בקבוצה על ציפיות שכר, אתם תקבלו המון תשובות. טיפ קטן הוא להכין ממוצע לתווך של רוב התשובות. תלכו על קצה השכר הנמוך מהממוצע ותוסיפו 10% . ככל הנראה אתם תקבלו חלק מזה. מראש תעלו קצת כדי לרדת קצת.

הכל מרוכז במקום אחד –

יש משרות של חבר מביא חבר, משרות מאתרי דרושים, משרות מלינקדאין ועוד.

יש יתרונות בחיפוש עבודה דרך פייסבוק, אך תדעו גם להיזהר. ברשתות החברתיות נמצאים אנשים שרוצים לרמות אתכם. אם אתם רואים משרה שהיא נראית טובה מדיי, תחשדו. יש את הפירמידה, יש מודעות שרק רוצים שתקליקו על לינק כדי להפציץ אתכם בפרסומות ווירוסים ויש גם האקרים שמעוניינים לקחת מידע מהמחשב האישי שלכם. תהיו ביקורתיים כלפי משרות ותדעו לסנן.

 

מחפשים עבודה בעולמות האונליין? השאירו פרטים ונחזור אליכם עם משרות חמות בתעשייה:

  About לירון ורסנו פרץ Liron Versano Perez 137 Articles
  LVP JOBS חברת השמה מובילה בתחום ההייטק, Ad Tech והדיגיטל. במסגרת שירותינו: כתיבה ועריכה של קורות חיים בעברית ובאנגלית הכנה ממוקדת ומקצועית לראיונות עבודה ולמבדקי הערכה ליווי אישי גם בתהליך המשא ומתן, עד לחתימת החוזה השאיפה שלנו היא להתאים בין מועמדים איכותיים שרוצים להתקבל ולעבוד במקומות איכותיים. אנו נותנים ליווי צמוד ומקצועי, כנות ושקיפות לאורך כל הדרך. תכנון קריירה בעולמות ההייטק, Ad Tech והדיגיטל.

  Be the first to comment

  Leave a Reply

  כתובת האימייל שלך לא תפורסם


  *